Наразі ще не подано жодної петиції

Коротка історична довідка

Вперше містечко Красне згадується в документах ХУ століття , як фортеця збудована литовськими феодалами для зміцнення свого панування на Поділлі.
  У 1581 році орда татар повністю зруйнували містечко , старих та малих жителів було знищено , а молодших забрано в полон .  Пізніше Красне було відбудовано , обнесено земляним валом , а по валу високим дубовим частоколом .
  У 1630 році в Красному побудовано замок , у 1648 році почалась визвольна боротьба проти польської шляхти , яка на той час  панувала на Подолі. У 1651 році  Брацлавський полковник Данило Нечай підійшов під Красне до валу і оволодів ним . Польський гетьман Калиновський підіслав своє військо і 10 лютого 1651 року у нерівному бою загинув Данило Нечай. У 1667 році Красне відійшло до Польщі , у 1793 році Красне  відійшло до Російської імперії , у 1927 році містечко Красне  Ямпільського повіту Подільської губернії .
  Містечко Красне оточувало чотири населених пункти: Швачівка , Качанівка, Нове Місто, Росоше ; в селі було  три церкви , костел та синагога ; на всі ці населені пункти було дві початкових школи без приміщень , діти навчались по хатах , навчали їх церковні дяки . У самому Красному було двокласне сільське початкове училище якому в 1896 році навчалось 75 дітей ; до початку Жовтневої революції у селі було 26-27%  письменного населення , в основному чоловіки . З 1923 року Красне – центр району Вінницького округу Подільської губернії . У 1926  році  організовується   Краснянський  райком  партії , а навесні  1928 року Краснянський район ліквідовується і входить до Тиврівського району . У 1924  році
 організовуються перші колективні господарства , а у 1929 році  реорганізуються в колгоспи.
  Першими голова колгоспів були :
 с. Нове Місто – Гливенко Василь Денисович
 с. Росоше – Дідур Оника Панасович
 с.Качанівка – Маліновський  Саверій Іванович
 с. Швачівка – Коновальчук Іван Іванович
 с.Красне (єврейський колгосп) Дер Штерн.
 У 1935 році  у Красному організовується МТС, на 1 січня 1941 року МТС налічувала 82 трактори, атомашини та різний сільгосп інвентар.
 17-18 липня 1941 року в селі і на його околицях відбувся бій частин Радянської армії з німецькими окупантами . Наші війська були розбиті . З серпня 1941 року до  березня 1944 року територія села відносилась до румунської окупаційної зони .Красне було центром примарії (району) . 16 березня частини Радянської армії визволили село від німецьких загарбників .
 Під час великої Вітчизняної війни багато жителів села  обороняли нашу батьківщину від ворога. Не всі повернулися з полів битв. На скорботній  стіні в центрі села  викарбувані прізвища  всіх односельчан , які загинули під час війни. На цій стіні , як у житті , переплелися прізвища українців , євреїв , поляків.

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація